02144413549

نرخ اجاره مسکن در شمال تهران

اجاره مسکن در مناطق مختلف شهر تهران با هم متفاوت است به طوری که در مناطق شمالی تهران برای اجاره یک واحد آپارتمان باید به اندازه قیمت خرید یک خانه در جنوب تهران هزینه کرد و در حالیکه در جنوب شهر اجاره نشینی دیگر خوش‌نشینی نیست ولی در این مناطق اجاره نشینی بیشتر از خرید مسکن رونق دارد.

با توجه به نزدیکی به پایان فصل تابستان و اتمام فصل نقل و انتقالات مسکن بررسی شرایط اجاره نشینی در مناطق مختلف تهران خالی از لطف نیست، در این راستا مناطق  شمالی شهر تهران مورد بررسی قرار گرفته است.

متراژ واحد مسکونی نیز از عامل‌های تاثیرگذار در اجاره آن است؛ بنابراین رهن و اجاره واحدهای کوچک بسیار کمتر از واحدهای بزرگ است و از آنجا که در مناطق شمال تهران اکثر واحدها دارای متراژ بالا هستند، بنابراین قیمت رهن و اجاره‌ها بالاست.

در مناطق شمالی شهر تهران اجاره‌بهای یک واحد ۶۰ متری مساوی با قیمت خرید یک واحد آپارتمان در جنوب تهران است و این تفاوت قیمتی بسیار بالا در آپارتمان‌های شمال تهران به وضوح قابل مشاهده است.

در منطقه یک بالاترین قیمت‌ها مربوط به محدوده کامرانیه است به طوری که قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در این محدوده بالاتر از ۲۰ میلیون تومان معامله می شود و پایین ترین قیمت در این منطقه مربوط به خیابان دربند با متوسط قیمت متر ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای هر مترمربع واحد مسکونی است، اما در منطقه سه بیشترین و کمترین هر مترمربع واحد مسکونی به ترتیب ۱۵ میلیون تومان و ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

این در حالی که اجاره بهای یک واحد آپارتمان در شمال تهران مساوی با خرید یک واحد در جنوب تهران است. همچنین در این مناطق در کنار افزایش قیمت، روش اجاره نشینی و سبک زندگی مردم نیز تغییر می‌کند. هستند افرادی که با وجود درآمدهای بالا ترجیح می‌دهند برای تنوع هم که شده هر سال خانه خود را تغییر داده و در یک برج چند طبقه در یکی از خیابان های شمال شهر زندگی کنند.

براساس این گزارش، تفاوت بازار اجاره نشینی نیز در شمال و جنوب تهران به وضوح قابل مشاهده است.

منبع: خبرگزاری میزان

۱۳ مرداد ۹۶, ۱۷:۲۰

منبع: اینپلاک

آیا این صفحه را دوست دارید؟